برگزاری انواع نشست های خبری و رسانه ای

صفحه اصلی » برگزاری انواع نشست های خبری و رسانه ای

برگزاری انواع نشست های خبری و رسانه ای

نشست های خبری یا کنفرانس های مطبوعاتی به زبان ساده تر نشست های رسانه ای با هدف خبرسازی به کمک  اصحاب رسانه و خبرنگاران انجام می پذیرد، پوشش این رویدادها در رسانه ها اتفاقات و تحولات مطرح شده را در خبرگزاری ها و سایت های خبری منعکس می کنند.

امروزه استفاده از مدیا ها ( رسانه ) و سایت های اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی در سازمان ها ، برند یا نشان های تجاری تولیدی ، مجموعه های اقتصادی ، شرکت های دانش بنیان و… امری اجتناب ناپذیر می باشد که قطعا با استفاده از ابزار های روز رسانه ای و به کارگیری افراد توانمند می توان با برقراری ارتباطات جمعی به معرفی فعالیت های کاری و معرفی دستاوردها و … اقدام کرد .

معمولا در تمامی کشور ها ، شرکت های بزرگ و کوچک به کمک خدمات پوشش خبری و رسانه ای اقدام به معرفی و اطلاع رسانی درباره محصولات و خدمات خود به مخاطبان که در سراسر جهان هستند، می رساند.

با برگزاری نشست خبری و کنفرانس مطبوعاتی می توان افکار عمومی را در زمینه رویداد های مثبت شرکت ها و یا شخصیت های سیاسی  و … را پوشش داد این پیام ها در سطح رسانه ها و افکار عمومی منتشر می شوند که خود بهترین ابزار برای انتقال پیام کسب و کارها یا فعالیت های انجام گرفته می باشد.

مزیت استفاده از نشست و همایش های خبری و رسانه های :

–  دسترسی اصلی به فضای رسانه و افکار عمومی و ارائه اطلاعات درست براساس سیاست های شرکت مربوطه

–  ایجاد ارتباط مستقیم با خبرنگاران و رسانه ها که کمک می کند تمامی زوایای اهداف سازمان توسط اصحاب رسانه انتقال داده می شود

–  در نشست های خبری قادر خواهید بود محصولات جدید ، پیشرفت های سازمان و دستاورد های علمی خود را در اختیار رسانه ها قرار دهید که هم از بعد معرفی محصول و هم از بعد برندینگ به سازمان شما کمک خواهد کرد.

–  برگزاری نشست خبری بهترین راه برای مقابله با تبلیغات منفی رقبا برای کسب و کار شما خواهد بود.

–  با استفاده از نشست خبری شما می توانید بدون هزینه اضافی اخبار خود را در رسانه های بزرگ پوشش دهید.

–  شما با حضور در رسانه های بزرگ و پر مخاطب اعتبار کسب می کنید، زیرا حضور رسانه های معتبر علاوه بر تاثیر گذاری بیشتر اعتبار سازمان شما را هم افزایش خواهد داد.

– برگزار کردن یک نشست خبری راهی آسان و موثر برای انتقال پیامتان به رسانه‌ها است. اگر نشست خبری موقفیت‌آمیز باشد، ممکن است هدف و آرمان شما را خبرساز کند.

– همایش های خبری در کنار تمامی موضوعات فوق می تواند بر روی برندینگ شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

– فراموش نکنیم خبرنگاران واسطه بین منبع خبر و خوانندگان، شنوندگان و بینندگان در رسانه‌ها هستند.

زمان برگزاری نشست خبری :

هر گاه مراسمی در پیش دارید که شرکت یا برند شما بخواهد عموم مردم ، مخاطبان و مشتریان خود را از تولیدات و فعالیت ها مطلع کنند، می‌توانید نشست خبری برگزار کنید یا در بعضی مواقع، می‌خواهید نشستی برگزار کنید تا خبر مهمی را برای اولین بار و در مدت زمان  کوتاهی پس از رخدادی آن را عنوان کنید ، مناسب ترین راه برگزاری نشست خبری است .

به یاد داشته باشید که نشست خبری نباید به کرات اتفاق بیفتد. این نوع نشست یک رویداد خاص است و باید ویژگی های خاص خود را حفظ کند.

مواردی که برگزاری نشست خبری لازم و مناسب می باشد:

  • معرفی فرد برجسته‌ای شرکت
  • اطلاع رسانی از موضوع مهم برای آگاهی دیگران
  • تولید کالای خاص و انحصاری شرکت یا برند شما
  • تشکیل گروه یا مشارکتی که دارای ارزش و اهمیت خبری باشد
  • واکنش به رویداد یا گزارش ملی که مرتبط با شرکت یا برند شما است

کانون صدرا نگاران شریف با در اختیار داشتن خبرنگاران حرفه ای و مجرب با فعالیت بیش از 30 سال تجربه حضور در رسانه های جمعی (صوتی و تصویری)  کشور، توانسته کادری قوی برای مدیریت برگزاری ستادهای خبری ، همایش ها ، سمینارها و کارگاه های پژوهشی و آموزشی … در اختیار داشته باشد.

ما با افتخار اعلام می کنیم این ظرفیت را داریم با برگزاری نشست های خبری و مطبوعاتی ، ایجاد ستاد های خبری ، عکاسی حرفه ای و صنعتی ، پوشش حرفه ای نمایشگاه ها ، همایش ها داخلی و خارجی ، ورک شاپ و کارگاه های تخصصی و… در کنار شما عزیزان محترم باشیم .

اگر شما صاحبان برند یا شرکت های تولیدی یا دانش بنیان برای محصولات ، ابداعات و همایش های خود نیاز به نشت خبری و رسانه ای داشتید می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در کانون صدرا نگاران شریف با شماره 88762709-021 یا خط اختصاصی 09197569024 تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند .