دو هفته نامه مدیران آینده

صفحه اصلی » دو هفته نامه مدیران آینده

دو هفته نامه مدیران آینده

امروزه رسانه ها نقشی اساسی در جهت دهی حرکت و تنویر افکار عمومی بر عهده دارند.

به نظر می رسد که رونق گرفتن فضای مجازی و بازار داغ دنیای شبکه‌های رنگارنگ اجتماعی هر روز ، روزنامه‌ها و رسانه‌های مکتوب را به حاشیه براند ، ولی بسیاری از کارشناسان علم ارتباطات معتقدند که در میان مشکلات اقتصادی و گرانی کاغذ ، چاپ و… نیز روزنامه‌ها را از ادامه حضور در این عرصه پر رقابت ناامید کرده است ، ولی این گونه نیست ، بلکه موضوع برعکس شده است .

بسیاری از کارشناسان این علم سوال اصولی دارند که ایا این دنیای پر زرق و برق مجازی عمری طولانی خواهد داشت یا تب تندی است که زود عرق کرده و افول می‌کند؟ آیا خبرهای کوتاه و بدون منبع که میان مردم دست به دست می‌شود ، روزی جایگزین تحلیل‌ها و گزارش‌‌های روزنامه‌ها خواهد بود؟ یا روزنامه‌ها بار دیگر می‌توانند مخاطبان را برای بازگشت به آغوش خود پذیرا باشد .

جمعی از متخصصان علم رسانه و ارتباطات با بیش از دو دهه تجربه به خصوص روزنامه نگاری دور هم گرد آمدیم و دوهفته نامه ” مدیران آینده ” را بنا کردیم تا از این طریق با احترام به شبکه های مجازی ؛ مردمی بودن برای مردم را مکتوب بیان کنیم .

معتقدیم قطعا شبکه های اجتماعی، رادیو و تلویزیون و…  کارکرد خودشان را دارند و کتاب ، روزنامه ها و مطبوعات نیز کار کرد های خاص خودشان را نیز  دارند ،  

به نظر نمی رسد که این شبکه ها مانع هم باشند ، ولی کتاب ، روزنامه و مطبوعات ، قطعا رسانه های تاثیر گذار زمان دار هستند که شبکه های اجتماعی به عنوان ” خرده مدیا ” رسانه های خرد تاثیرات کوتاه مدت دار تری دارند .

بیش از  دوسال فعالیت مدیران آینده توانسته ایم در بخشی از مدیران کشور این موضوع را مهندسی کنیم که کشوراز ان مدیران آینده و جوان است .

دولت های پیشین و حال جمهوری اسلامی ایران باید باور کننده که پیر شدن امری است طبیعی و باید تلاش کنند تا مدیران جوان اموزش و تجربه های کافی کسب نمایند تا کشور بتواند اداره و مدیریت  به روز شود.

امیدواریم دولت مردان با درک شرایط از مطبوعات صادق ، امانتدار و آگاه حمایت کنند و این حمایت ها در راستای تنویر افکار عمومی خواهد بود و به دانایی بیشتر  مردم به خصوص نسل جوان و آینده ساز کشور کمک خواهد کرد.

ورود به چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی و برداشتن گام های جدی در امر اطلاع رسانی ، ایجاد چند صدایی با حفظ ارزش های انقلاب اسلامی ، حفظ تمامیت و امنیت  ایران اسلامی و حفظ و اجرایی شدن اندیشه های ناب حضرت امام خمینی (ره ) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و هدایت های رهبر معظم انقلاب،  قطعا ما را به سر منزل مقصود خواهد رساند.

دوهفه نامه مدیران آینده شماره شهریور ماه 98

دوهفه نامه مدیران آینده شماره آذرماه 98